Protezy zębowe Warszawa

Każdy z nas chce cieszyć się pięknym uśmiechem, który olśniewa. Dzięki niemu nasza twarz wydaje się bardziej przyjazna, a my czujemy się bardziej pewni siebie. Białe, proste i ogólnie zadbane zęby kojarzą są nie tylko estetyczne, ale też kojarzą się z dobrym zdrowiem. Czasami jednak zdarza się, że nie jesteśmy w stanie zapobiec ich pogarszającemu się stanowi, bo jest on uwarunkowany genetycznie lub spowodowany innymi chorobami. Czy jesteśmy wtedy skazani na nieestetyczny uśmiech? Odpowiedź brzmi: oczywiście, że nie! Rozwiązaniem są tutaj protezy zębowe – wykonywane w naszym gabinecie dentystycznym Dental Med w Warszawie, a także zapewne w wielu innych salonach w całej Polsce. Na pewno znajdziesz jakiś niedaleko Ciebie.

Co powinieneś wiedzieć o protezie zębowej? – podstawowe informacje

Odwiedzając nas w naszym warszawskim gabinecie dentystycznym otrzymasz komplet informacji o protezie zębowej, listę wskazań, przeciwwskazań, a także poznasz dokładny opis procesu jej zakładania. Natomiast warto dowiedzieć się czegoś o niej już wcześniej, abyś czuł się pewniej wchodząc po protezę zębową w Warszawie, do naszego gabinetu lub gdziekolwiek indziej.

Proteza ma za zadanie zrekonstruować uśmiech i umieszcza się ją bezpośrednio w jamie ustnej. Może być całkowita lub jedynie częściowa. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje:
-ruchoma: taka, którą można wyjmować (w postaci uzupełnienia szkieletowego lub osiadającego, najczęściej wykonana z akrylu),
-stała: mocowana w jamie ustnej na stałe (w postaci koron lub mostów, a także wkładów koronowo-korzeniowych; uzupełnienia zakładane są na zęby lub implanty).

Mając zainstalowane w jamie ustnej uzupełnienie, należy dbać o jego higienę równie, jak o naturalne uzębienie – a nawet i bardziej. Po każdym posiłku konieczne jest dokładne mycie, aby zapobiec rozwojowi bakterii na powierzchni akrylu czy innego materiału. Istotne jest również dezynfekowanie oraz przechowywanie w suchym pojemniku. Więcej wskazówek na temat higieny protezy poznasz w naszym gabinecie stomatologicznym w Warszawie podczas wizyty. Warto się do nich stosować, aby cieszyć się komfortem użytkowania uzupełnienia przez długi czas.

Leave a reply