Bezbolesne leczenie kanałowe – współczesna stomatologia w służbie Pacjentom

Dla sporej grupy osób wizyta w gabinecie stomatologicznym kojarzy się ze stresem. Wychodząc jednak naprzeciw współczesnym standardom w medycynie, taka sytuacja jest już przeszłością – teraz bezbolesna realizacja nawet najtrudniejszych zabiegów stomatologicznych stała się faktem! Dynamiczny rozwój stomatologii stworzył warunki do bezbolesnego leczenia zębów Pacjentów. Tworzone są innowacyjne metody, które przyspieszają leczenie oraz sprawiają, że zabiegi są całkowicie bezbolesne. Takie też jest obecnie leczenie kanałowe zęba.

Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe, inaczej endodoncja – to metoda leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Polega ona na usunięciu zainfekowanej miazgi, zdezynfekowaniu kanału zębowego oraz wypełnieniu ubytku odpowiednim, trwałym materiałem.

Stosowanym przez nas wypełnieniem jest między innymi gutaperka. Jest ona nierozpuszczalna, a przy tym – obojętna dla tkanek. Co więcej – jest niezwykle plastyczna, przez co idealnie dopasowuje się do wypełnianej powierzchni i szczelnie do niej przywiera.

Dzięki temu Pacjenci mogą mieć pewność, że prowadzone leczenie kanałowe przebiegnie pomyślnie. Każdorazowo po zabiegu wykonujemy prześwietlenie leczonego zęba, aby dokładnie sprawdzić czy wypełnienie dokładnie uszczelniło jego kanał.

W przeszłości zabieg leczenia kanałowego był bardzo długotrwały oraz bolesny. Obecnie gabinety dentystyczne dysponują nowoczesnymi środkami znieczulającymi oraz precyzyjnym sprzętem stomatologicznym, dzięki czemu zabieg ten jest niezwykle krótki oraz bezbolesny.

Podczas zabiegu stomatolog dokładanie oczyszcza kanał zębowy – po usunięciu nerwu, tak zwanej miazgi. Wszelkie czynności związane z leczeniem kanałowym, dla zminimalizowania nieprzyjemnego uczucia bólu w obrębie jamy ustnej Pacjenta, wymagają zastosowania znieczulenia.

Sposoby na uśmierzenie bólu

Chcąc zapewnić Pacjentom wysoki komfort podczas wykonywanego zabiegu, oprócz znieczulenia stosuje się gumowy separator, który blokuje dopływ śliny do otwartego kanału zębowego. Dzięki temu do kanału nie przedostają się bakterie ze śliny.

Pierwszym krokiem w leczeniu kanałowym jest usunięcie próchnicy oraz odsłonięcie ujścia kanałów. Dzięki podanemu znieczuleniu Pacjent może mieć pewność, że ta czynność zostanie wykonana szybko i bez zbędnego dyskomfortu. Miazga jest usuwana, a cała przestrzeń zębowa wyjałowiona dzięki podchlorynowi sodu.

Po dokładnym oczyszczeniu zęba następuje wypełnienie kanału, a następnie założenie wypełnienia kompozytowego(tzw. plomby). Dzięki podanemu znieczuleniu Pacjent nie będzie odczuwał jakiegokolwiek bólu związanego z tymi czynnościami. Wypełnienie musi być precyzyjnie wykonane. Jego szczelność sprawi, że do wnętrza zęba nie będą dostawały się różnego rodzaju bakterie, które ponownie mogłyby wywołać powstawanie próchnicy wtórnej, wraz ze związanymi z nią dolegliwościami.

Prosty i szybki zabieg

Pacjenci przychodzący do naszego gabinetu obawiają się, że zabieg będzie nie tylko bolesny, ale i długotrwały. Dzięki stosowanym sprawdzonym technikom oraz naszemu wieloletniemu doświadczeniu możemy zapewnić, iż zabiegi w naszej placówce przebiegają prawie zawsze bezboleśnie – wykorzystujemy nowoczesne urządzenia oraz odpowiednie środki i wysokiej jakości materiały.

Na lepszą atmosferę pracy wpływają również ludzie. Dbamy o miłą atmosferę oraz zapewniamy, że zarówno leczenie kanałowe, jak i inne zabiegi wykonujemy bezboleśnie oraz bardzo sprawnie. Ponadto wielu naszych Pacjentów po zakończeniu zabiegu jest pozytywnie zaskoczonych szybkością jego przebiegu.

Leave a reply