Gabinet Dentystyczny DentalMed - logo

Jest działem stomatologii zachowawczej zajmującej się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz leniem chorób tkanek około-wierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich, specjalnych narzędzi. Do pomiaru długości kanału używane jest urządzenie nazywane endometrem, pozwalające precyzyjnie określić głębokość kanału.

Leczenie kanałowe

Następnie kanały są wypełniane za pomocą gutaperki oraz uszczelniaczy. Równolegle do leczenia kanałowego wykonywane są zdjęcia rentgenowskie pozwalające ocenić postęp leczenia, a w późniejszym etapie szczelność i dokładność wypełnienia kanału.

Chcemy podkreślić, że leczenie kanałowe jest bezbolesne, zarówno dzięki działaniu znieczulenia, które podajemy pacjentom przed zabiegiem, jak również w trakcie opracowywania kanałów i ich wypełniania.

stomatologia zachowawcza leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe

Zapraszamy Państwa do skorzystania z profesjonalnych usług naszego gabinetu; nasi doskonale wykwalifikowani lekarze stomatolodzy, wykonują szereg zabiegów, których podstawowym celem jest ratowanie zębów.

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na dokładnym oczyszczeniu z chorej miazgi  kanałów korzeni zębowych, a także komory zęba. Służy ono leczeniu nieodwracalnego zapalenia miazgi – tak zwanych pulpopatii nieodwracalnych.

Alarmowym sygnałem do stawienia się na wizycie w naszym gabinecie, powinien być odczuwany przez pacjenta ból zęba. Z kolei dla naszych lekarzy to ważna informacja, iż jak najszybciej trzeba podjąć specjalistyczne leczenie.

Nie czekaj – gdy boli! Spróbujemy – wykorzystując naszą szeroką wiedzę, doświadczenie i umiejętności, wyleczyć chory ząb.

Pomimo, iż miazga zęba jest żywą tkanką, unaczynioną i mocno unerwioną, sprawimy, iż przeprowadzany przez nas zabieg będzie dla Państwa całkowicie bezbolesny!

Leczenie kanałowe skutecznie usuwa z organizmu ognisko zapalne choroby, a zatem zagrożenie rozwoju zakażenia, tak niebezpiecznego dla innych narządów w organizmie pacjenta.

Zabieg nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania, a wykonany z najwyższą starannością, jaką Państwu oferujemy – pozwoli na zachowanie własnego uzębienia.

Spróbuj – dzięki naszej szerokiej wiedzy – utrzymać w zdrowiu własne zęby. Sprawimy, że na długo będziesz cieszył się z pięknego, naturalnego uśmiechu!

Zapraszamy!

 

Leczenie kanałowe cennik:

 • Rewizja kanału (za 1 kanał)
  130 PLN
 • Ekstyrpacja w znieczuleniu 1 kanał
  70 PLN
 • Ekstyrpacja w znieczuleniu 2 kanały
  80 PLN
 • Ekstyrpacja w znieczuleniu 3 kanały
  120 PLN
 • Czasowe wypełnienie 1 kanału
  50 PLN
 • Czasowe wypełnienie 2 kanałów
  70 PLN
 • Czasowe wypełnienie 3 kanałów
  90 PLN
 • Wypełnienie na stałe 1 kanału
  100 PLN
 • Wypełnienie na stałe 2 kanałów
  120 PLN
 • Wypełnienie na stałe 3 kanałów
  150 PLN