Umów się na wizytę(22) 629-00-38(22) 622-55-81

Protetyka jest działem stomatologii zajmującym się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów własnych lub po ich masywnym uszkodzeniu. Do uzupełnienia braków stosuje się uzupełnienia protetyczne stałe – niewyjmowane z ust, ruchome – dające się wyjąć z ust oraz prace kombinowane, czyli protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą specjalnych łączników

Protezy zębowe Warszawa

W gabinecie DentalMed proponujemy Państwu szeroki wachlarz prac protetycznych. Protezy zębowe wykonywane są w Warszawie w naszej pracowni protetycznej przez doświadczonych techników z materiałów wysokiej klasy: stal chromowo-kobaltowa, złoto, tytan, cyrkon.

Prace są konsultowane oraz prowadzone przez lekarza specjalistę według indywidualnego planu leczenia dopasowanego do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Protezy zębowe w Warszawie pozwolą pacjentom odzyskać piękny i zdrowy wygląd oraz pozbyć się niedogodności i bólu związanego z ubytkami.

protezy i protetyka w warszawie

Protetyka stomatologiczna w Warszawie

Zapraszamy Państwa do prowadzonego przez nas Gabinetu Stomatologicznego – nasza doświadczona kadra pomoże Państwu w estetycznej odbudowie brakującego uzębienia.

Jesteśmy specjalistami z zakresu protetyki stomatologicznej, korzystamy wyłącznie z najlepszych materiałów, gwarantujących trwałość i niezawodność wykonanych przez nas protez zębowych.

Warto wiedzieć, iż nawet utrata jednego zęba nie jest obojętna dla układu gryzienia pacjenta. Ponadto ich brak jest nie tylko problemem estetycznym, ale przede wszystkim zdrowotnym – zaburza wydolność żucia, przyśpiesza ścieranie innych zębów, jak również ma negatywny wpływ na czynności stawów skroniowo-żuchwowych.

Nasza doświadczona kadra lekarska sprosta każdemu wyzwaniu. Rzetelnie zajmiemy się odbudową uszkodzonych zębów, jak również ich uzupełnieniem. Protetyka stomatologiczna w Warszawie gwarantuje najwyższą jakość protez zębowych.

Wykonujemy:

uzupełnienia ruchome, wśród których znajdują się protezy:

– szkieletowe,

– osiadające,

a także

uzupełnienia stałe, w tym:  

– wkłady koronowo – korzeniowe,  

korony protetyczne,

mosty protetyczne.

protetyka warszawa dentalmed

Ruchome protezy zębowe

Naszym pacjentom oferujemy szereg ruchomych uzupełnień protetycznych. Protezy zębowe w warszawskim gabinecie stomatologicznym wykonywane są na specjalne zamówienie pacjentów. Oferujemy popularne rodzaje protez ruchomych. Jedną z najpopularniejszych tego typu prac są protezy akrylowe – wykonane z akrylu, opierające się na błonie śluzowej jamy ustnej pacjenta. Tego rodzaju proteza przenosi cały ciężar bezpośrednio na kość, co niekorzystnie wpływa na komfort jej użytkowania.

Te popularne protezy posiadają pewne wady. Wśród nich wymienić można na przykład obniżoną zdolność żucia. Protezy osiadające, szczególnie protezy całkowite, posiadają zwiększoną ruchomość w jamie ustnej, widoczną głównie podczas mówienia, a także przyjmowania pokarmów. Niestety, utrzymanie protezy zębowej jest uzależnione od warunków panujących w jamie ustnej pacjenta – szczególnie bezzębnego. Pomocą służą tutaj różnego rodzaju kleje lub plastry do protez. Ponadto akryl, z jakiego wykonywane są protezy, jest materiałem sztywnym i kruchym, co sprawia, iż prace te podczas codziennego użytkowania ulegają częstym uszkodzeniom wymagającym napraw. Co więcej, resztkowe monomery akrylu, zawarte w tym materiale, mogą powodować u niektórych pacjentów uczulenia i alergie.

protezy-stomatologiczne-akrylowe

Należy jednak również podkreślić zalety protez akrylowych – uzupełniają one braki w uzębieniu umożliwiając użytkownikom gryzienie potraw o zróżnicowanej strukturze, w tym owoców i warzyw, co niemożliwe jest w przypadku osób bezzębnych.

Ponadto pełnią funkcję estetyczną – zapobiegając zapadaniu się policzków czy wygładzając pojawiające się w wyniku braku uzębienia zmarszczki. Natomiast podnosząc opadające kąciki ust sprawiają, iż twarz wygląda na promienną i wypoczętą.

Posiadanie protezy akrylowej łączy się również z poprawą samopoczucia użytkownika – mając zęby łatwiej jest się uśmiechnąć, co ma bezpośredni wpływ na korzystne relacje społeczne, w tym damsko-męskie.

Wreszcie protezy zębowe oddziałują na przemianę materii – źle przetworzony pokarm (niedostatecznie pogryziony) i za mało nawilżony śliną, powoduje liczne zaburzenia ze strony układu trawiennego, w tym pracy żołądka i jelit. Wywołuje problemy typu: wzdęcia, gazy, biegunki czy notoryczne zaparcia – charakterystyczne dla osób bezzębnych, spożywających głównie węglowodany, tj. biały chleb, bułeczki, chałki i ciasteczka maślane. Posiadanie protezy akrylowej, umożliwiającej spożywanie różnych potraw, w tym owoców i warzyw –  niweluje te niekorzystne stany.

Stosujemy:

 • protezy akrylowe całkowite – w sytuacji utraty przez Pacjenta wszystkich zębów w łuku dolnym bądź górnym;
 • protezy akrylowe częściowe – stosowane w sytuacji posiadania przez Pacjenta w łuku części zębów naturalnych; zawierają metalowe haczyki/klamry, których zadaniem jest utrzymanie protezy we właściwym miejscu.

W gabinecie stomatologicznym  w Warszawie można uzyskać inne rodzaje protez zębowych. Oferujemy również protezy szkieletowe – mniejsze rozmiarowo (w porównaniu do protez akrylowych), a co się z tym wiąże – wygodniejsze i bardziej komfortowe, uzupełniające braki zębowe z tzw. szkieletem, czyli podbudową metalową, na której osadzane są zęby wykonane z akrylu.

Prace tego rodzaju posiadają metalową konstrukcję, która umożliwia podparcie protezy na specjalnych elementach, tak zwanych cierniach, zwiększających komfort jej noszenia.

Zastosowanie cierni oraz różnych kombinacji klamer sprawia, że doznania pacjenta podczas jedzenia i żucia są bardzo zbliżone do naturalnych. Elementy utrzymujące znajdują swe oparcie na zębach własnych pacjenta, przez co siły działające na protezę nie są przenoszone bezpośrednio na kość, tylko są minimalizowane przez aparat zawieszeniowy zęba. Dzięki temu zmniejszone jest prawdopodobieństwo zaniku kości przez ucisk, co ma miejsce w przypadku protez osiadających.

protezy-stomatologiczne-nakladkowe

protezy-stomatologiczne-protezy

protezy-stomatologiczne-uzupelnienia-ruchome

W naszej ofercie znajdują się również protezy nakładkowe – tak zwane overdenture. Prace te wprawdzie pozwalają na wykorzystanie korzeni zębowych, jednak w ich przypadku niemożliwe jest wykonanie wkładów koronowo-korzeniowych czy koron protetycznych.

Decydując się na tego typu rozwiązanie, w kanale korzenia zęba zakłada się specjalistyczne metalowe zaczepy – to na nich opiera się cała proteza. To nowoczesne rozwiązanie doceniane jest przez pacjentów ze względów zarówno użytkowych, zdrowotnych, jak i estetycznych. Protezy zębowe w Warszawie dobierane są do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stanu jego jamy ustnej.

Tak umocowana proteza jest stabilna, a w związku z tym, że korzeń nie jest usuwany, zanik wyrostka zębodołowego przebiega dużo wolniej, co korzystnie wpływa na zdrowie jamy ustnej pacjenta.

Wśród szeregu prac protetycznych, naszym pacjentom oferujemy protezy termoplastyczne, w tym firmy Vertex™ ThermoSens. To produkty elastyczne o wysokiej estetyce wykonania. Zapewniają wyjątkowy komfort codziennego użytkowania oraz ponadprzeciętną trwałość. Dzięki wyeliminowaniu metalowych elementów mocujących, tak zwanych „haczyków”, protezy te są niezwykle wygodne i zapewniają piękny, naturalnie wyglądający uśmiech.

Wszelkie metalowe detale zostały zastąpione elementami retencyjnymi – wykonanymi w kolorze dziąsła lub zęba. Sprawia to, iż proteza doskonale wkomponowuje się w jamę ustną i  jest dyskretna. Zaletą protez termoplastycznych jest również funkcjonalność – zapewnia ją niska waga protezy i jej niewielka grubość.

Protezy termoplastyczne Vertex™ ThermoSens są:

 • cienkie,
 • elastyczne,
 • odporne na złamania.

Ponadto, są:

 • bezsmakowe,
 • bezzapachowe.

Oferowane przez nas protezy termoplastyczne są również biokompatybilne – nie zawierają monomeru, dzięki czemu nie wywołują reakcji alergicznych oraz stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej pacjenta. Dzięki tym właściwościom mogą Państwo bezpiecznie korzystać z całkowicie neutralnej alergicznie protezy.

Protezy termoplastyczne Vertex™ ThermoSens doskonale dopasowują się do jamy ustnej pacjenta, a co ważne – są praktycznie niełamliwe.

Warto również wiedzieć, iż materiał ThermoSens może być stosowany zarówno do wykonania protez częściowych, jak i całkowitych. Posiada szeroką gamę kolorystyczną obejmującą aż 15 kolorów; jest łatwy do polerowania i zapewnia atrakcyjny – wyjątkowo naturalny wygląd protezy.

Szanowni Państwo, do każdego rodzaju protezy – na Państwa życzenie – możemy wykonać estetyczne klamry w kolorze dziąsła, z tworzywa termoplastycznego ThermoSens firmy Vertex™.

protezy-stomatologiczne-termplastyczne

protezy-stomatologiczne-szkieletowe

Uzupełnienia stałe – licówki, inlay, onlay, mosty i korony.

Zadaniem oferowanych przez nas uzupełnień stałych jest odtworzenie braków pojedynczych zębów lub grup zębów.  Protetyka stomatologiczna w Warszawie oferuje nie tylko powyższe, znane protezy zębowe. Wśród tych niewyjmowanych z jamy ustnej uzupełnień, znajdują się – między innymi – licówki.

W ofercie naszego gabinetu znajdą Państwo licówki; to cienkie nakładki estetyczne, wykonane z kompozytu bądź porcelany. Licówkę zakłada się po nieznacznym oszlifowaniu zęba naturalnego. Wykonane z porcelany – charakteryzują się wysoką estetyką i trwałością.

Licówki stosuje się dla zmiany obecnego kształtu zębów lub dla poprawy ich wyglądu (na przykład przy znacznych przebarwieniach szkliwa).

Stosowane przez nas korony protetyczne, to tak zwane „czapeczki” – ochraniają zniszczony ząb bądź jego korzeń; ich zadaniem jest odtworzenie kształtu części zęba pacjenta.

Wykonując koronę, dentysta szlifuje zniszczony ząb lub osadza wkład koronowo-korzeniowy w korzeniu zęba, na którym następnie zostanie umieszczona korona protetyczna. Taki wkład (koronowo-korzeniowy) polecany jest zwłaszcza pacjentom, którzy posiadają zniszczoną koronę własną zębów. Koronę protetyczną tworzymy z kompozytu lub porcelany – na twardej podbudowie z metalu lub tlenku cyrkonu.

W pracowni protetycznej w Warszawie wykonujemy także mosty protetyczne, będące połączeniem kilku rodzajów koron. Prace te opierane są na naturalnych zębach pacjenta lub na implantach. Stosuje się je w celu uzupełnienia braków w uzębieniu.

Naszym pacjentom oferujemy również endokoronynakłady Inlay i Onlay, a także wkłady koronowe – są to porcelanowe uzupełnienia, których zadaniem jest odbudowa leczonych endodontycznie zębów przedtrzonowych i trzonowych, przy zachowaniu pozostałych tkanek naturalnych zębów pacjenta. Protetyka stomatologiczna w Warszawie zapewnia odzyskanie zdrowego i pięknego uśmiechu. Protezy zębowe oraz uzupełnienia innego rodzaju gwarantują długie efekty.

Prace te wykonujemy z myślą o zapewnieniu Państwu wysokiej jakości świadczonych usług.

Oferujemy kompleksowe działania zmierzające do finalnego efektu w postaci wspaniale wyglądających – jak własne, zębów. Nasi specjaliści dokonają wszelkich starań, by byli Państwo zadowoleni z naszych profesjonalnych usług.

Trwałość materiałów, jakość i rzetelność podczas realizacji zlecenia zapewnią Państwu pięknie wyglądający uśmiech na długie lata!

Zapraszamy!

Protezy:

 • Proteza akrylowa całkowita
  1500 PLN
 • Proteza akrylowa częściowa
  1000 PLN
 • Proteza akrylowa – miniproteza
  500 PLN
 • Proteza szkieletowa
  2400 PLN
 • Proteza acetalowa
  2400 PLN
 • Proteza Vertex Thermosens
  2400 PLN
 • Mikroprotezka Vertex Thermosens (do 3 zebów)
  1600 PLN

Cennik:

 • Konsultacja protetyczna
  200 PLN
 • Zacementowanie korony
  120 PLN
 • Zacementowanie wkładu koronowo-korzeniowego
  130 PLN
 • Zatrzask kulowy osiowy z wkładem
  900 PLN
 • Zamek do protezy szkieletowej bezklamrowej
  550 PLN
 • Podścielenie protezy twarde
  250 PLN
 • Podścielenie protezy miękkie
  400 PLN
 • Korekta protezy wykonanej w naszym gabinecie
  0 PLN
 • Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowego
  500 PLN
 • Siatka wzmacniająca
  250 PLN
 • Cierń w moście
  350 PLN
 • Łuk lany
  200 PLN
 • Klamra lana, łuk wzmacniający doginany
  130 PLN
 • Licówka porcelanowa
  2100 PLN
 • Onlay, Inlay porcelanowy
  1400 PLN
 • Onlay, Inlay kompozytowy
  800 PLN

Korony:

 • Korona poliwęglanowa tymczasowa (gotowa)
  80-100 PLN
 • Korona akrylowa
  400 PLN
 • Korona porcelanowa na stali
  1500 PLN
 • Korona porcelanowa na złocie + cena metalu ,korona teleskopowa
  1800 PLN
 • Korona porcelanowa na podbudowie cyrkonowej
  2400 PLN
 • Korona porcelanowa bez metalu (pełnoceramiczna)
  2200 PLN
 • Zdjęcie korony
  150 PLN

Wkłady:

 • Wkład koronowo-korzeniowy pojedyńczy
  500 PLN
 • Wkład koronowo-korzeniowy składany
  580 PLN

SZANOWNI PAŃSTWO

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 04.05.2020 GABINET DENTALMED WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ.

W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA JESTEŚMY ZMUSZENI DO WPROWADZENIA OPISANYCH PONIŻEJ ZMIAN W OBSŁUDZE PACJENTÓW:

Regulamin i formularze do pobrania