Gabinet Dentystyczny DentalMed - logo

Gabinet DentalMed oferuje Państwu możliwość uzupełnienia braków zębowych implantami marki Nobel-Biocare. Alternatywnie stosujemy również wszczepy Semados renomowanej, niemieckiej firmy Bego, obecnej w branży stomatologicznej od ponad 100 lat.

Implanty są najlepszym rozwiązaniem w przypadku utraty pojedynczych zębów. Stanowią także swego rodzaju „zakotwienie” dla mostów lub protez stomatologicznych w przypadku częściowych lub całkowitych braków zębowych.

Implanty stomatologiczne

Po konsultacji z lekarzem pacjent proszony jest o wykonanie zdjęć RTG, oraz w wątpliwych przypadkach również o wykonanie tomografii komputerowej danej okolicy jamy ustnej. Plan leczenia ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Ilość i rodzaj wszczepów są dostosowane do warunków istniejących w jamie ustnej.

Po wgojeniu się implantów wykonywane są indywidualne prace protetyczne: protezy, korony i mosty – zgodnie z ustalonym wcześniej planem leczenia. Prace takie jak korony, mosty oraz protezy częściowe są dopasowane do istniejącego już uzębienia tak, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie oraz były jak najbardziej komfortowe i zapewniały dobre samopoczucie.

implanty stomatologiczne zębów

Podział implantów

Możliwości zastosowanie implantów

uzupełnienie pojedynczego zęba
implanty z łącznikiem
uzupełnienie wszystkich zębów - bezzębie
implanty z łącznikami - bezzębie
implanty z łącznikami - proteza i belka
implanty zębowe - wizualizacja

Implanty stomatologiczne – teraz w mocno obniżonej cenie!

Zachęcamy Państwa do skorzystania z implantów stomatologicznych Produkty te wśród lekarzy stomatologów uznawane są za implanty najwyższej jakości.

przypadek-kliniczny-1

Sytuacja: Mężczyzna w wieku 20 lat z wrodzonym brakiem dwóch górnych siekaczy bocznych. Profil wargowy z wklęsłościami i brak dostatecznej objętości kości

Rozwiązanie: Wszczepienie dwóch implantów NobelActive NP 3,5 x 13 mm z natychmiastową odbudową tymczasową. Ostateczna odbudowa z dwiema koronami cyrkonowymi NobelProcera

przypadek-kliniczny-2

Sytuacja: Agenezja obu siekaczy górnych bocznych. Mosty porcelanowe Maryland z ciągłą decementacją. Szerokość kości 2-3 mm w obu strefach grzbietu wyrostka. Objętość kości niewystarczająca do wszczepienia implantów, zatopione obszary w dziąśle.

Rozwiązanie: usunięcie mostu Maryland. Przeszczep tkanki łącznej i odbudowa kości. Wszczepienie dwóch implantów NobelActive NP i dwóch licowanych bezpośrednio łączników NobelProcera ASC Abutment.

przypadek-kliniczny-3

Sytuacja: Kobieta w wieku 22 lat, z dobrą higieną jamy ustnej, niepaląca, bez nawyków parafunkcjonalnych. Konieczna ekstrakcja obu siekaczy środkowych dolnych z powodu rozległej infekcji korzeni i złamań zębów. Bardzo ograniczona przestrzeń.

Rozwiązanie: Wszczepienie dwóch implantów NobelActive 3.0 z protokołem Immediate Function i przeszczepem tkanki łącznej w celu zwiększenia objętości tkanki miękkiej. Ostateczna odbudowa z dwiema koronami cyrkonowymi NobelProcera cementowanymi na łącznikach NobelProcera.

przypadek-kliniczny-4

Sytuacja: Kobieta w wieku 21 lat, z dobrą higieną jamy ustnej. Brak siekacza górnego bocznego.

Rozwiązanie: Wszczepienie jednego implantu NobelActive 3,0. Procedura płatowa bez augmentacji.

przypadek-kliniczny-5

Sytuacja: Złamany siekacz środkowy prawy szczęki. Ząb nie nadaje się do odbudowy, planowana ekstrakcja. Niewystarczająca kość okołowierzchołkowa.

Rozwiązanie: Przeszczep kości i tkanki łącznej. Wszczepienie implantu NobelActive, korona tymczasowa. Zastosowanie łącznika NobelProcera ASC Abutment do ostatecznej odbudowy w celu uniknięcia umiejscowienia otworu dostępu do śruby od strony wargowej.

przypadek-kliniczny-6

Sytuacja: Kobieta w wieku 92 lat ze źle dopasowaną protezą o osłabionej stabilności, zwłaszcza podczas jedzenia

Rozwiązanie: Ekstrakcja pozostałych zębów. Wskazane było wykonanie protezy konwencjonalnej w szczęce i wszczepienie dwóch implantów NobelReplace Tapered z łącznikami Locator oraz nową protezą nakładkową wspartą na implantach w żuchwie.

Implanty stomatologiczne – teraz w mocno obniżonej cenie!

Zachęcamy Państwa do skorzystania z implantów stomatologicznych Produkty te wśród lekarzy stomatologów uznawane są za implanty najwyższej jakości.

Wieloletnia współpraca z firmą Nobel Biocare daje nam możliwość uzyskania specjalnych upustów cenowych. Jako Partner negocjujemy stawki, co bezpośrednio przekłada się na cenę końcową produktów oferowanych naszym Pacjentom.

Prace protetyczne na implantach wykonywane są w naszej pracowni, dzięki czemu możemy znacznie obniżyć koszta, by zaoferować naszym Pacjentom atrakcyjne ceny.

Najwyższa jakość, fachowe doradztwo, profesjonalne wykonanie – teraz w doskonałej, mocno obniżonej cenie!

Zapraszamy!

Implanty Nobel Biocare to produkty najwyższej klasy pozwalające na odbudowę ubytków w uzębieniu. Gwarantują uzyskanie trwałych efektów zarówno funkcjonalnych, jak i estetycznych. Każdy implant posiada dołączony certyfikat firmy Nobel Biocare.

Dlaczego warto stosować implanty

Implanty pozwalają w sposób kompleksowy rozwiązać problem braku uzębienia zarówno pojedynczego, jak i  całkowitego. Co ważniejsze, uzupełnienie ubytku ma znaczenie nie tylko pod względem estetycznym, ale także funkcjonalnym jamy ustnej. Nawet pojedynczy ubytek może prowadzić w konsekwencji do licznych problemów zdrowotnych w obrębie szczęki, w tym przemieszczania się innych zębów.

Co to jest implant?

Implant to tytanowy wkręt umieszczony chirurgicznie w kości szczęki. Na nim osadzona jest śruba mocująca – tzw. łącznik oraz korona. W ten sposób odbudowuje się brakujące zęby. Po 6-9 miesiącach, w wyniku obrośnięcia implantu przez kość szczęki pacjenta, implant traktowany jest jak naturalny korzeń zęba.

4 systemy implantów Nobel Biocare:

 • Nobel Active – ten rodzaj implantów stosowany jest w przypadku słabych warunków kostnych. Polecany jest do stosowania w strefie estetycznej oraz po usunięciu zęba, kiedy potrzebna jest szybka implantacja. Daje duże możliwości w zakresie umiejscowienia implantu, ponieważ umożliwia zmianę kierunku przy jego wkręcaniu.
 • Nobel Replace – to uniwersalny, dwuczęściowy implant stosowany do miękkich i twardych kości; może być stosowany zarówno przy jedno-, jak i dwuetapowych zabiegach.
 • Nobel Speedy – to implanty, które dzięki swojej stożkowej budowie upraszczają chirurgiczne procedury. Ich zaletą jest posiadanie dwóch połączeń – zewnętrznego i wewnętrznego, przez co podnoszą możliwości w zakresie nadbudowy protez.
 • Branemark – to najczęściej stosowane implanty o uniwersalnym charakterze – stosowane są w przypadku wszystkich wskazań klinicznych. Umożliwiają wszczepienie implantów bez przeszczepiania kości.

Implanty Biocare to produkty pozwalające na szerokie zastosowanie co zawdzięczają dużemu wyborowi długości i średnic, możliwości wszczepiania w postaci dwóch protokołów– paralelnego i stożkowego oraz bogatemu wyborowi łączników i protez.

Rodzaj i ilość implantów dostosowywane są indywidualnie do każdego pacjenta. Uzupełnienia protetyczne – czyli korony, mosty czy protezy wykonywane są po wygojeniu się implantów.

Po zakończeniu leczenia całość – niezależnie od tego, jaki sposób uzupełnienia protetycznego wybrano – wygląda niezwykle estetycznie i naturalnie zapewniając pacjentom doskonałe samopoczucie i komfort użytkowania.

Implanty Nobel Biocare – teraz w mocno obniżonej cenie!

Zachęcamy Państwa do skorzystania z implantów stomatologicznych szwajcarsko – szwedzkiej marki Nobel Biocare. Produkt ten wśród lekarzy stomatologów uznawany jest za implanty najwyższej jakości.

Zachęcamy do sprawdzenia również innych usług dentystycznych wykonywanych przez wykwalifikowany i doświadczony zespół techników z naszej pracowni protetycznej i tworzonych z wysokiej jakości materiałów.

Implanty stomatologiczne - cennik

 • Implant część chirurgiczna
  2380 PLN
 • Nadbudowa protetyczna na implancie
  2550 PLN
 • Cena przęsła w moście
  1000 PLN

Korony tymczasowe - cennik

 • Korona akrylowa (tymczasowa)
  200 PLN
 • Korona poliwęglanowa (gotowa)
  40 PLN
 • Konsultacja implantologiczna
  100 PLN