Gabinet Dentystyczny DentalMed - logo

Piaskowanie zębów i skaling to usługi dentystyczne, których celem jest usuwanie osadów nazębnych.

Usuwanie kamienia nazębnego w Warszawie

Skaling zębów polega na usuwaniu kamienia nazębnego. Wyróżniany jest skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy. Kamień nazębny osadza się w okolicach szyjek zębowych i jest doskonałym środowiskiem dla wszelkich bakterii, które mogą się rozwinąć w próchnicę lub paradontozę. W ramach skalingu naddziąsłowego oczyszcza się korony zębowe, natomiast przy poddziąsłowy polega na usunięciu kamienia znajdującego się w kieszonce dziąsłowej. Po tym zabiegu możliwe jest odczuwanie chwilowej nadwrażliwości zębów. Usuwanie kamienia nazębnego w Warszawie przeprowadza się bez bólu i dyskomfortu.

Piaskowanie zębów Warszawa

Piaskowanie zębów można potraktować jako zabieg uzupełniający po skalingu. W tym wypadku celem jest usunięcie osadu nazębnego i nieestetycznie wyglądających przebarwień. Podczas piaskowania, za pomocą tzw. „piaskarki” usuwa się również kamień nazębny, ale tylko ten, który osadzony jest na zębach w łatwo dostępnych miejscach. Zabieg stomatologii estetycznej jest szczególnie polecany osobom palącym papierosy, a także pijącym znaczne ilości kawy i herbaty. Aby uzyskać trwalszy efekt, zabieg należy ponawiać co kilka miesięcy. Piaskowanie zębów odbywa się w gabinecie DentalMed w centrum Warszawy.

piaskowanie i scaling zębów
promocja na wybielanie zębów

Scaling

Zachęcamy Państwa do skorzystania z zabiegu piaskowania zębów wykonywanego w naszym gabinecie w Warszawie.

Jest to zabieg najczęściej wykonywany jako uzupełnienie skalingu, czyli usuwania kamienia nazębnego, ale może być również stosowany jako zabieg samodzielny.

Ma na celu dokładne i precyzyjne usunięcie przebarwień z bruzd zębowych oraz innych trudno dostępnych miejsc, na przykład u osób mających licznie stłoczone zęby, których ustawienie uniemożliwia prawidłowe utrzymanie higieny.

Polecany jest w szczególności osobom palącym papierosy, pijącym dużo kawy i herbaty oraz spożywających inne przebarwiające pokarmy.

W naszym gabinecie zalecamy zabieg piaskowania zębów również osobom noszącym stałe aparaty ortodontyczne, gdyż umożliwia on utrzymanie prawidłowej higieny wokół zamków ortodontycznych.

Zabieg piaskowania zębów, przeprowadzany w naszym gabinecie w Warszawie przez dyplomowane higienistki, polega na usuwaniu przebarwień za pomocą mieszanki wody pod ciśnieniem i specjalnego proszku czyszczącego. Zabieg trwa ok. 15-30 minut i jest całkowicie bezbolesny. Niekiedy występuje niewielkie pozabiegowe podrażnienie dziąseł ustępujące w przeciągu 24-48 godzin po zabiegu.

Zalecenia po zabiegu piaskowania 

W naszym gabinecie po zabiegu piaskowania zalecamy wykonanie lakierowania zębów, tzw. fluoryzację. Zabieg ten ma na celu wzmocnienie zębów oraz zniesienie ich ewentualnej nadwrażliwości po zabiegu. Usuwanie kamienia nazębnego w Warszawie pozwala pacjentom odzyskać zdrowy wygląd zębów.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, aby mogli Państwo cieszyć się pięknym i białym uśmiechem!

Jednocześnie zapraszamy Państwa do lektury – na naszym blogu znajdą Państwo więcej informacji na temat korzyści z wykonania tego zabiegu: http://dentalmed.net.pl/aktualnosci/piaskowanie-zebow-u-higienistki-jako-oddzielny-zabieg/.

Zapraszamy!

Piaskowanie i Scaling cennik:

 • Usunięcie kamienia nazębnego (łuk dolny lub górny)
  60 PLN
 • Usunięcie osadu nazębnego (łuk dolny lub górny) – zabieg wykonywany u dzieci
  30 PLN
 • Piaskowanie (dwa łuki)
  150 PLN
 • Pakiet higieniczny (piaskowanie, skaling, fluor)
  220 PLN
 • Pakiet higieniczny z aparatem (piaskowanie, skaling, fluor)
  250 PLN