Proteza termoplastyczna – gwarancją pięknego uśmiechu Pacjenta

Przy wyborze właściwej protezy jedną z najważniejszych kwestii poruszanych przez Pacjentów jest estetyka wykonania. Trudno się dziwić, bowiem piękny i zdrowy uśmiech jest ważny niemal dla każdego. Poprawia samopoczucie, pozbawia kompleksów, nieraz potrafi zbudować pewność siebie. Bez wątpliwości wpływa na wszystkie sfery życia.

Protezy termoplastyczne – dla komfortu Pacjenta

Stale rosnące wymagania Pacjentów, pragnących mieć większy komfort użytkowania protez, zmusiły producentów do poszukiwania nowych materiałów, które potrafiłyby tym oczekiwaniom sprostać.

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na nowe produkty w protetyce, w ostatnich latach pojawiły się materiały termoplastyczne, które są alternatywą dla powszechnie używanego do tej pory tworzywa akrylowego oraz stopów metali przy wykonywaniu ruchomych prac protetycznych. Stosowane dziś tworzywa, takie jak acetale, nylony, żywice winylowe czy tworzywa akrylopolimerowe, spełniają wszelkie oczekiwania w zakresie stomatologii estetycznej.

Dzięki wprowadzeniu do protetyki nowych technologii, obecnie – właśnie dzięki protezom termoplastycznym – potrafimy sobie już poradzić z problemami z zakresu estetyki uzupełnień. Teraz piękny uśmiech jest na wyciągnięcie ręki dla wszystkich Pacjentów.

W sukurs przychodzi nam obecnie nowoczesna technologia – w postaci protez termoplastycznych, będących gwarancją pięknego uśmiechu.

Pracujący w naszym Gabinecie stomatologicznym specjaliści gwarantują profesjonalizm i zaangażowanie, jak również pełne otwarcie na potrzeby Pacjentów. Właściwe podejście, miła atmosfera i, przede wszystkim, dobra relacja na linii Pacjent – personel medyczny, to już połowa drogi do osiągnięcia sukcesu. Po przeprowadzeniu procesu diagnostycznego, dobieramy odpowiednią protezę, tak, aby uśmiech Pacjenta odzyskał blask.

Protezy termoplastyczne – komfort użytkowania

Jakość oraz funkcjonalność poszczególnych materiałów cechuje wszystkie protezy termoplastyczne. Poza tym trwałość i estetyka wykonania zapewniają komfort użytkowania każdemu Pacjentowi.

Przede wszystkim protezy termoplastyczne są dużo lżejsze i cieńsze od protez tradycyjnych, a wszystkie metalowe elementy (na przykład haczyki, czyli klamry) zostały zastąpione materiałami w kolorze dziąseł lub zębów, co pozwala bez przeszkód i obaw cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Szeroka paleta barw pozwala dobrać odpowiednią kolorystykę protezy każdemu Pacjentowi. Dzięki niewidocznym dla postronnych osób elementom oraz dokładnemu dopasowaniu, nasze protezy, poza komfortem, gwarantują Państwu pewność siebie i dobre samopoczucie. Ponadto są wygodniejsze w użyciu – nie uciskając dziąseł i podniebienia, jednocześnie lepiej i pewniej trzymają się na swoim miejscu.

Wytrzymałość jako zaleta protezy elastycznej

Niebagatelne znaczenie ma wytrzymałość mechaniczna protez termoplastycznych. Dzięki unikalnym właściwościom materiałów, są one elastyczne, sprężyste i niezwykle odporne na wszelkie uszkodzenia. Trwałość zapewniają niełamliwe tworzywa sztuczne, które tym samym uwalniają użytkowników protez od wielu kłopotów podczas codziennego użytkowania. Do tej pory zdarzenia losowe wymuszały zmianę lub naprawę protezy, teraz nie trzeba już obawiać się przypadkowego złamania czy jej pęknięcia.

Bezpieczeństwo Pacjenta

Warto w tym miejscu wspomnieć o najistotniejszej dla wielu Pacjentów zmianie. Otóż protezy termoplastyczne nie zawierają monomeru resztkowego, czyli szkodliwego związku chemicznego, który wielokrotnie powodował stany zapalne czy odczyny alergiczne. W związku z tą pozytywną zmianą, używanie protez zębowych staje się zdrowe i w pełni bezpieczne.

Proponujemy Państwu protezy termoplastyczne firmy Vertex wykonane w systemie ThermoSens. Jest to jeden z najnowocześniejszych materiałów termoplastycznych dostępnych na rynku. Protezy Vertex ThermoSens są elastyczne i komfortowe, wytrzymałe i praktycznie niełamliwe, co udowodniły wielokrotne testy i badania. Cechują się również najniższą sorpcją wody i innych substancji, co ma niebagatelne znaczenie dla użytkowników. Ponadto są odporne na przebarwienia i znacznie zmniejszają ryzyko zaniku kości. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, tak aby wyglądały jak najbardziej naturalnie i estetycznie.

Słowem, nowoczesne technologie w służbie stomatologii dla pełnego komfortu i zadowolenia naszych Pacjentów.

Leave a reply