Gabinet Dentystyczny DentalMed - logo
  • 19 PAŹ 15
  • 0
  Most na implantach Nobel BioCare

  Most na implantach Nobel BioCare

  Atrakcyjne, zdrowo wyglądające zęby są ważne dla naszego ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Wyglądasz i czujesz się z nimi pewnie, kiedy uśmiechasz się lub śmiejesz z rodziną i przyjaciółmi – zawsze i wszędzie. Mocne zęby pozwalają Ci gryźć to, na co masz ochotę. To bardzo ważne, jeżeli starasz się zdrowo odżywiać.
  Utrata więcej niż jednego zęba może wynikać z bardzo różnych przyczyn, na przykład być skutkiem choroby, wypadku lub po prostu wrodzonych słabych zębów. Może to w znacznym stopniu wpływać na jakość życia. Determinuje także Twoje podejście do opieki stomatologicznej w przyszłości.

  Porcelanowe mosty wykorzystuje się w celu odbudowy zębów, które zostały usunięte lub nie kwalifikują się do leczenia. Most jest wykonywany indywidualnie w taki sposób, aby pasował kształtem i kolorem do Twoich naturalnych zębów, dzięki czemu praktycznie nikt nie widzi między nimi różnicy. W zależności od indywidualnej sytuacji można wykorzystać jedną z dwóch metod uzupełniania brakujących zębów.

  Tooth human implant (done in 3d graphics)

  1. Most oparty na naturalnych zębach, wykonany z porcelany dentystycznej o dużej odporności. Taki most opiera się na sąsiednich zębach i składa się z naturalnie wyglądających zębów sztucznych. W celu zamocowania mostu konieczne jest zeszlifowanie sąsiednich zębów. Wykorzystanie tej metody wymaga spełnienia określonych warunków. Most nie rozwiązuje problemu dalszej utraty kości.

  Tooth human implant (done in 3d graphics)

  2. Most oparty na implantach to rozwiązanie wykorzystujące nowoczesne technologie. Trwały most z naturalnie wyglądającymi sztucznymi zębami opiera się mocno na implantach stomatologicznych. Sąsiednie zdrowe zęby pozostają nienaruszone. Implanty stomatologiczne to mocne, biokompatybilne wszczepy wykonane z tytanu, które zachowują się jak korzenie naturalnych zębów.

  Zalety implantów

  Implanty stomatologiczne są od ponad 40 lat traktowane przez lekarzy stomatologów jako skuteczna i godna zaufania metoda zastępowania zębów.
  Implant działa tak, jak korzeń własnego zęba. Nie czujesz między nimi różnicy.
  Implanty wykonuje się z materiałów biokompatybilnych. Dzięki temu są dobrze tolerowane przez Twój organizm.
  Implant może Ci służyć do końca życia, o ile będziesz go dobrze pielęgnować i dbać o higienę jamy ustnej.
  Leczenie implantologiczne jest minimalnie inwazyjne. Sąsiednie zdrowe zęby pozostają nienaruszone. W przeciwieństwie do tradycyjnych mostów, nie ma potrzeby szlifowania sąsiadujących własnych zębów.
  Implanty pozwalają na zachowanie naturalnej kości i minimalizują jej utratę dzięki stymulacji tkanki kostnej, co stanowi jedną z ich największych zalet.
  Zapewniają stabilizację i komfort bez potrzeby dokonywania poprawek po założeniu.

  Leave a reply →