Komfortowe i estetyczne protezy termoplastyczne

Do tej pory najczęściej używanymi w stomatologii protezami były te wykonane z akrylu. Popularność protez akrylowych z pewnością wynika z ceny tego produktu oraz z faktu, że są one – raz na pięć lat – refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Niestety, protezy te mają wiele wad. Z sukcesem zastępują je nowoczesne protezy termoplastyczne.

Tradycja kontra nowoczesność

Tradycyjne protezy akrylowe, jak również szkieletowe wykonane z metalu, mogą utrudniać mówienie, często zaburzają odczuwanie smaku oraz nierzadko powodują reakcje alergiczne. Poza tym są ciężkie, słabo umocowane i podatne na uszkodzenia. Mówiąc wprost, są po prostu niewygodne i mało estetyczne.

Alternatywą dla tego typu protez są protezy termoplastyczne – produkty na miarę XXI wieku!

Protezy termoplastyczne, inaczej nazywane elastycznymi lub termoformowalnymi są wykonane z nowoczesnych, trwałych i estetycznych materiałów, nie zawierających szkodliwego monomeru resztkowego.

Brak uwalniania tego związku chemicznego, który był częstą przyczyną podrażnień podczas użytkowania uzupełnień akrylowych, jest jedną z najważniejszych zalet materiałów termoplastycznych. Tym samym protezy elastyczne nie wywołują stanów zapalnych i odczynów alergicznych, co nierzadko miało miejsce podczas noszenia tradycyjnych protez.

Ponadto są zupełnie bezzapachowe i bezsmakowe, nie zaburzając pełnego odczuwania właściwego smaku. Nareszcie można znowu cieszyć się smakiem ulubionych potraw i napojów.

Estetyka i komfort – mają znaczenie

Nie mniej ważna jest estetyka wykonania. Przede wszystkim protezy termoplastyczne są dużo lżejsze i cieńsze od protez starszego typu, przez co zapewniają doskonały komfort użytkowania.  

Wszystkie metalowe elementy (na przykład haczyki, czyli klamry mocujące) zostały zastąpione materiałami w kolorze dziąseł lub zębów, co pozwala bez przeszkód i obaw cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Pełna gama kolorystyczna pomaga dobrać odpowiedni kolor protezy każdemu Pacjentowi.

Protezy termoplastyczne są delikatniejsze i subtelniejsze w wykonaniu i wyglądzie niż dotychczasowe protezy akrylowe czy metalowe. Obecnie nikogo nie trzeba przekonywać jak istotne są to problemy przy wyborze protezy. Sama świadomość konieczności noszenia protez budzi u pacjentów – szczególnie pierwszorazowych – niechęć. Dlatego tak ważny jest komfort użytkowania oraz naturalność w wyglądzie protez. Te wszystkie cechy spełniają protezy elastyczne.

Trwałość jako atut podczas użytkoewania

Co równie ważne, protezy wykonane z materiałów termoplastycznych są o wiele trwalsze od wykonanych z akrylu. Materiały te, takie jak acetale, nylony, żywice winylowe czy tworzywa akrylopolimerowe, zapewniają wysoką wytrzymałość mechaniczną, a dzięki swojej elastyczności są praktycznie niełamliwe. Każdemu zdarza się chwila nieuwagi, czasem coś wypada nam z rąk, dlatego trwałość  materiałów, z których wykonane są protezy, może mieć kolosalne znaczenie.

Nowoczesne protezy elastyczne cechują się lepszym utrzymaniem w jamie ustnej, dzięki umocowaniu na specjalnie zaprojektowanych elementach mocujących nie spadają, nie uciskają dziąseł i podniebienia, w efekcie proces adaptacji jest o wiele krótszy. Pacjenci, którzy już używają protez termoplastycznych, mówią, że po krótkim czasie można o nich zapomnieć. Bezsprzecznie świadczy to o wygodzie noszenia protez termoplastycznych.

Przy wszystkich swoich zaletach protezy termoplastyczne są w pełni bezpieczne dla użytkowników, są testowane klinicznie i posiadają wszelki wymagane dopuszczenia oraz certyfikaty.

Proponujemy Państwu protezy termoplastyczne firmy Vertex wykonane w systemie ThermoSens. Jest to jeden z najnowocześniejszych materiałów termoplastycznych, jakie są dostępne na rynku.

Ponadto protezy Vertex ThermoSens są elastyczne i komfortowe, wytrzymałe i praktycznie niełamliwe, co udowodniły wielokrotne testy i badania, jakim je poddano.

Cechują się również najniższą sorpcją wody i innych substancji, co ma niebagatelne znaczenie dla użytkowników. Ponadto są odporne na przebarwienia i znacznie zmniejszają ryzyko zaniku kości. Obecnie dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, tak aby wyglądały jak najbardziej naturalnie i estetycznie.

Leave a reply