Gabinet Dentystyczny DentalMed - logo
  • 23 SIE 12
  • 0
  Implanty Nobel BioCare

  Implanty Nobel BioCare

  Implanty Nobel Biocare

  Jeśli straciłeś ząb, naturalnym rozwiązaniem jest jego natychmiastowe uzupełnienie, szczególnie jeśli jest to ząb przedni. Ale co się dzieje, jeśli brak utraconego zęba nie jest widoczny podczas uśmiechu? Zwykle ten fakt jest ignorowany.

  Tymczasem brak każdego zęba może wywierać niekorzystny wpływ na jakość Twojego życia oraz zdrowie jamy ustnej i zębów. W czasie żucia zdrowe zęby powodują poprawę budowy kości – tak samo, jak ćwiczenia fizyczne zapobiegają zanikowi tkanki kostnej. Ponadto w sytuacji braku zęba pozostałe zdrowe zęby mają tendencję do wędrówki w kierunku przerwy na skutek utraty kości. Wpływa to na kontakt pomiędzy górnymi i dolnymi zębami.

  Taka wędrówka może wpływać na rozkład sił na zębach podczas żucia, a także wywierać niekorzystny wpływ na sąsiednie mięśnieistawy, prowadząc do bólu i innych objawów, takich jak bóle głowy czy migrena. Dlatego każdy ząb jest ważny dla zapewnienia prawidłowego ustawienia zębów przednich i bocznych oraz dla zachowania zdrowia kości szczęki i żuchwy.

  Współczesne technologie stosowane w stomatologii mogą przywrócić Ci jakość życia dzięki wykonaniu zębów, które nie tylko są mocne, ale także naturalnie wyglądają.

  korona-protetyczna

  Za pomocą korony protetycznej można odbudować każdy całkowicie lub częściowo zniszczony ząb. Korona jest wykonywana indywidualnie w taki sposób, aby pasowała kształtem i kolorem do Twoich naturalnych zębów, dzięki czemu praktycznie nikt nie widzi między nimi różnicy.

  korona-na-własnym-zebie

  1. Odbudowa zniszczonego zęba: korona na własnym zębie.
  W tym przypadku zeszlifowuje się tkanki zęba na tyle, aby na zachowanej, zdrowej części zęba można było osadzić nową koronę. Zapewnia to wytrzymałe, naturalne podparcie dla
  nowej korony.

  2. Zastępowanie brakującego zęba: korona na implancie.korona-na-implancie
  W przypadku braku całego zęba wraz z korzeniem zakłada
  się koronę protetyczną na implant zębowy. Implant stanowi podparcie dla korony. W tej metodzie nie niszczy się
  sąsiednich zdrowych zębów.

   

   

  Zalety implantów

  Implanty stomatologiczne są od ponad 40 lat traktowane przez lekarzy stomatologów jako skuteczna i godna zaufania metoda zastępowania zębów.

  Implant działa tak, jak korzeń własnego zęba. Nie czujesz między nimi różnicy.

  Implanty wykonuje się z materiałów biokompatybilnych. Dzięki temu są dobrze tolerowane przez Twój organizm.

  Implant może Ci służyć do końca życia, o ile będziesz go dobrze pielęgnować i dbać o higienę jamy ustnej.

  Leczenie implantologiczne jest minimalnie inwazyjne. Sąsiednie zdrowe zęby pozostają nienaruszone. W przeciwieństwie do tradycyjnych mostów, nie ma potrzeby szlifowania sąsiadujących własnych zębów.

  Implanty pozwalają na zachowanie naturalnej kości i minimalizują jej utratę dzięki stymulacji tkanki kostnej, co stanowi jedną z ich największych zalet.

  Zapewniają stabilizację i komfort bez potrzeby dokonywania poprawek po założeniu.

  Tooth human implant (done in 3d graphics)

  Leave a reply →